// Web Satış Sözleşmesi
 

İnternet Siteni Al Web Satış & Hizmet Sözleşmesi

MADDE 1- TARAFLAR

1.1. SATICIYA AİT BİLGİLER

Adı / Ünvanı : İnternet Siteni Al.com ( Sedat OLAĞAN - İnternet Siteni Al Yazılım ve Bilişim Hizmetleri )

Adresi:  İpekyol Mahallesi 2342. Sokak İpek Apt Altı No: 49/B Haliliye/ŞANLIURFA

Vergi Dairesi: Şehitlik

Vergi No:

Telefon: 0(850) 302 27 63

Email : info@internetsitenial.com


1.2. ALICIYA İLİŞKİN BİLGİLER
www.internetsitenial.com sitesine üye olurken kullanılan ad/soyad, adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

Adı Soyadı / Ünvanı

:

.............

Adresi

:

.............

Telefon

:

.............

E-posta

:

.............

 

MADDE 2 - KONU

İşbusözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’yaait https://www.internetsitenial.com internet sitesinden elektronik ortamdasiparişini ( e-ticaret )yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış ücreti belirtilenürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin KorunmasıHakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğincetarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

Alıcı,satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri , satışakonu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı , ödeme şekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm önbilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı ,şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık ,anlaşılır ve internet ortamına ( e-ticaret sitesinde ) uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini , bu ön bilgileri elektronik ortamda teyitettiğini ve sonrasında mal sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

https://www.internetsitenial.com sitesinde yer alan ön bilgilendirme ve alıcı tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

MADDE-3  MAL/HİZMETİN ÖZELLİKLERİ VE TESLİMATI

3.1 Ürünlere Ait Bilgiler

İş bu sözleşmenin konusu, SATICI'nın, ALICI'ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

Ürünün Adı

:

.............

Kodlama Dili

:

.............

Ürünün Miktarı/Adedi

:

.............

Ürünün Fiyatı

:

.............

Ürünün Vergisi

:

.............

Ürünün Özellikleri

:

.............


3.2 Teslimat Şekli

www.internetsitenial.com sitesinde satılan ürünler Elektronik Ortamda Kullanılan / Medya Dosyası ve Yazılım Programlama Dosyalarıdır. Teslimat şekli ALICI nın, ürünün bedelini ödedikten sonra sipariş sayfasında belirttiği mail adresine ve telefon numarasına site kurulumu içerik ve sayfalamaya bağlı olarak 24/96 saat içinde yapılmaktadır.  Site kullanıcı adı ve şifre  (admin panel bilgisi) gönderilmektedir. Maillerin spama düşmesi, sms'in ulaşmaması gibi teknik sorunlar internetsitenial.com sorumluluğunda değildir. Kurulum oluşabilecek teknik sorunlar, doğal afetler, yakın cenaze törenleri vb. olağanüstü durumlarda en geç 3 iş günü içinde yapılacaktır.

MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER

4.1 - ALICI, Madde3'te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satışfiyatı ve ödeme sekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgisahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kurulusunteslimatı kabul etmemesinden, değişim veya iade talep etmesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.3 – internetsitenial.com, sözleşme konusu ürünün örnek demoda görüldüğü şekliyle, teslim edilmesinden sorumludur. Ürün hakkında detaylar açıklama sayfasında yazdığı gibidir. Bunun haricinde yapılan tüm ek işlemler, ek ücrete tabi olup, yapılıp yapılmamasına satıcı karar verir.

4.4 – internetsitenial sitelerinde ek özelleştirmeler müşteri talepleri doğrultusunda ek ücret dahilinde yapılmaktadır. Talep edilen özellik sistem altyapısına uygun değilse, SATICI güncelleştirme yapmama hakkını saklı tutar. Alıcı satın alma işlemi yaparken, demo sitelerde görülen, hazır ürünleri satın almaktadır. Ek özelliklerden doğacak  ek ücret ve zaman mail veya telefon üzerinden alıcı ile görüşülecektir. 

4.5 - Söz konusu hizmet (web sitesi) SATICININ sunucu  altyapısını sağlayan yer sağlayıcı firma tarafından barındırıldığı için, sunucu kaynaklı kesinti, kapanma vb. teknik sorunlardan, maddi veya manevi kayıplardan sorumlu değildir. 

4.6 - Web sitesi hizmeti satın alınan günden itibaren 1 yıllık süreyi kapsar. Bu süre bitiminde alıcıya mail, sms ve telefon aracılığıyla süre bitiğine dair bilgilendirme yapılır. Bu bilgilendirme sırasında ulaşılamayan, cevap vermeyen alıcıların ürün veya hizmetleri yenileme tarihi geldiğinde ödenmediği takdirde otomatik olarak hizmeti sonlandırılır.1 yıl süreyi kapsayan sipariş sürecinde devam etmeyen kullanıların sözleşmesi ürün-hizmet yenilememesi durumunda otomatik olarak fesh olmuş sayılır ve geçersizdir. 1 yıl süresi geçen alıcılar, web site hizmetini devam etmek istedikleri takdirde oluşan yenileme bedelini ödeyerek devam edecektir. Yenileme bedeli müşterinin kullandığı hosting paketine, web sitesi şablonuna, aldığı diğer ek hizmetlere göre değişiklik gösterebilir. 

4.7 - Söz konusu web sitesinde kullanılacak mail hizmeti, standart bir web hosting mail hizmeti olduğu için hosting kaynaklı oluşabilecek mail gönderilmemesi, mail alınmaması, spam kutusuna düşmesi gibi teknik konulardan SATICI sorumlu tutulamaz. Satıcı web sitesi tasarımlarını depolama için hosting alanı sağlamak ile mükelleftir. ALICI isterse mx kayıtlarında yönlendirme talep ederek, mail hizmetini farklı bir yerden sağlayabilir. Ayrıca mail sistemini spam olarak kullanan, kullanmaya çalıştığı tespit edilen siteler bildirim yapılmaksızın kapatılacaktır. Günde 200 adet mailden fazla mail gönderimi yasaktır. 

4.8- İşbu sözleşme, ALICI tarafından üye olma, sipariş verme işlemi sırasında onaylandığı andan itibaren geçerlilik kazanır. Satıcı, ürün veya hizmet  fiyatlarında bilgilendirme yapmaksızın değişiklik yapma hakkına sahiptir. 

MADDE 5 - CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği domaine kurulumundan sonra cayma,domain değiştirme hakkına sahip değildir. Ürünlerimiz domaine lisanlıdır,herhangi bir lisans takip sistemi yoktur, lisans silme işlemi yapılamamaktadır.Bu nedenle sipariş verdiğiniz web sitesini teslim aldığınızdan itibaren ürün kullanımı ortaya çıkmaktadır.  Bu nedenle web sitesi domaine kurulduğu ya da, mail ile müşteriye gönderildikten sonra iade, iptal,cayma hakkı bulunmamaktadır. Ancak müşteri, web sitesi kurulumu domain adresine yapılmamış ise, kurulum almayan müşteriler için de mail ile gönderilmemiş ise domain değiştirme, cayma, iade hakkı ortaya çıkmaktadır.

Ayrıca,tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik yada ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen  web sitesi şablonlarında tüketici cayma hakkini kullanamaz.

İş bu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile internetsitenial.com'un  yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin sonuçlanması, ödemenin geçmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.


 
 
 
 
 
 
 
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.